Ochranné autofólie

Výhody ochranných polepov vozidiel:

– chráni vozidlo pred škrabancami a od kamienkov a po rokoch je odstrániteľný z vozidla
– zvyšuje lesk laku, odpudzje vodu, výrazne znižuje nároky na údržbu laku
Používame fólie:
– ochranná samoopravná číra fólioa Stek DYNO  a Skyfol PPF nano2 (Katalóg SKYFOL PPF)  
(video ukážka nižšie).

Ochranné  fólie sa na  polepovanie  áut využívajú už asi dvadsať rokov. Samy automobilky používajú ochranné fólie mnoho rokov na exponované miesta. Hlavne okolo zadných lemov kolies. Majú takzvanú samoopravnú funkciu. Spočíva v tom, že vrchná vrstva fólie pri zahraní (50 až 60 ° C) minimalizuje svoje povrchové napätie a vyrovná prípadné ryhy. Bežné škrabance dokáže väčšinou fólia ustáť a sama sa opäť zacelí.

Ak sa bavíme o odreninách pri parkovaní, tu je veľká šanca, že to odnesie len fólia a lak pod ňou zostane nepoškodený. Prakticky všetky ponúkané ochranné polyuretánové fólie sú navyše aj hydrofóbne (odpudzujúce vodu) a poskytujú UV ochranu fólie. Pre záujemcov o matný lak môže byť zaujímavou alternatívou nechať si polepiť matnou fóliou lesklé auto. Je nutný celopolep, ale ušetríte príplatok za matný lak a vyberať môžete z bežnej palety farieb.
Údržba: Na kefové umývačky jazdiť v zásade môžete. Najlepšie je ručné umývanie autošampónom. Odporúčame pravidelné voskovanie ako bežný lak. Najhoršie je používanie vysokotlakových priemyselných wapek v kombinácii s nekvalifikovanou obsluhou. Ak sa fólia umýva z prílišnej blízkosti pod veľkým tlakom, hrozí jej podfúknutiu, kedy sa pod hranu fólie vstrekne voda a vzniknú bublinky.
V extrémnych prípadoch sa môže fólia aj pretrhnúť.
Životnosť: Záruka výrobcu na fólie sa najčastejšie pohybuje od troch do desať rokov. Životnosť však je spravidla aj dlhšia. Samozrejme záleží na údržbe a podmienkach prevádzky. (viac tu.)
Odstránenie: Všeobecne sa na bezproblémovú demontáž rovnako ako napríklad na žltnutie fólie poskytuje práve záruka v rozmedzí 5 až 10 rokov. Dôležité je však to, či bola fólia aplikovaná na nový, alebo už opravovaný lak. U originálneho laku je riziko pri demontáži minimálne, u retušovaného povrchu väčšie. Záleží, ako dobre bol lak pred aplikáciou pripravený. Pri odlepovaní fólie sa musí postupovať maximálne opatrne a pomaly. Vždy je dôležité povrch dôkladne nahriať. 
Navšívte aj našu kompletnú ponuku polepov vozidiel v hornom menu, alebo aj na našej stránke www.auto-polepy.sk

Vyžiadajte si cenovú ponuku

Zavolajte nám: 0903 602 054
Alebo pošlite nezáväznú objednávku vyplnením tohto formulára:

Služby, ktoré by Vás mohli zaujímať